17 Ekim 2018 Çarşamba

YAVUZ DİZDAR’DAN ÇOK KONUŞULACAK İKİ YENİ KİTAP PROJESİ GELİYOR…


www.gidahatti.com sitesinde yer alan habere göre ünlü Onkolog Yavuz Dizdar’dan çok konuşulacak iki yeni kitap projesi geliyor. İşte Gıda Hattı’nda yer alan haberin ayrıntıları.
“Radyasyon Onkolojisi alanında Türkiye'nin en önemli isimlerinden Dr. Yavuz Dizdar, 2 yeni kitap projesini sosyal medya hesabından duyurdu.
Açıklamasında “Önümüzde iki tane projemiz var. Bu projelerin bir tanesi doğrudan içinde bulunduğumuz sistemi açıklamaya yönelik, yani biz buraya nasıl geldik? Yani bir nehir söyleyişi, bir cins biyografi. Adını da “Vicdan hayat kurtarır” olarak belirledik.” dedi.
Yavuz Dizdar, açıklamasına şöyle devam etti:
“İkinci çalışma ise aslına bakarsanız şu an okuma aşamasında, editöre gitti. Orada olay biraz daha işin bilim kısmına çıkıyor. Ama rahat okunsun diye, biraz kurgu bilimsel yayın olacak. Yani sindirim sisteminden yola çıkarak bir bilim eleştirisi ve farklı görüşler atılabilir mi ortaya, onu tartışacağız. İzleyiniz, inanınız bu yoldan yürüyerek, aslında çağı döndürmeye çalışıyoruz. Tıkanmış olan çağ sizin sayenizde dönecek. Birbirinizi sevin, tartışın ama kavga etmeyin.”
Yavuz Dizdar kimdir?
Yavuz Dizdar 1964 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Erkek Lisesi’ndeki orta eğitimini 1982’de; İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ndeki eğitimini 1988’de tamamladı.
Tıp eğitiminin ardından, o yıllarda Siirt’e bağlı olan Batman’da yaklaşık bir yıl mecburi hizmet yaptı.
1989-1992 yıllarında İstanbul Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı’nda ilaç bilimi üzerine, 1992-1996 yıllarında Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı’nda kanser üzerine uzmanlık eğitimini tamamladı.
Bu eğitimlerinin yanı sıra İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nde kanser biyolojisi ve immünolojisi doktorası unvanını aldı. Halen aynı enstitüde radyasyon onkolojisi uzmanı olarak çalışmaktadır.
Tıbbi çalışmalarına paralel olarak 1994’ten bu yana Dünya Gazetesi’nde sağlık ekonomisi ve politikası konusunda yazılar yazmaktadır.
İstanbul Üniversitesi’ne ve üniversiter eğitime yönelik yazılarının yer aldığı Fakülte Dergisi, 2008 yılından beri yayın hayatında.
Derginin bütün sayılarına www.fakultedergisi.com adresinden erişilebilir.
Bireysel çalışmalarının amacı, bilimde yeni düşüncenin desteklenmesidir.
Faaliyetlerinin bütünü “hakkaniyetli, bağımsız ve sürdürülebilir bir yaşam” başlığı altında özetlenebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder